image
شهيد محمدعلي رجايي:

بي دست مي‌شود زندگي کرد؛ ولي بدون مردم نمي‌شود

واحد ارتباطات - شهيد رجايي 22مهر ماه سال 1312 در قزوين متولد شد. پدرش پيشه ور بود و در قزوين به خرازي اشتغال داشت. او در 4 سالگي پدرش را از دست داد و برادر بزرگترش خارج از خانه مشغول بود، و مادرش با پاک کردن پنبه و شکستن فندق، گردو و بادام مخارج زندگيشان را تامين مي کرد.

1402/6/8

image
محمود فاضلي:

محمدعلي رجايي، نامي ماندگار

واحد ارتباطات - در سالگرد انفجار ساختمان نخست‌وزيري در 8 شهريور 1360 و شهادت محمدعلي رجايي و محمد‌جواد باهنر، هميشه اين پرسش كه چرا رجايي با آن همه سابقه مبارزات سياسي و روابط گسترده با مبارزان، فرصت نوشتن خاطرات خود را نيافت، ذهن محققان تاريخ معاصر را به‌ خود مشغول مي‌كند.

1402/6/8

image
محمدعلي حضرتي:

پايداري شهيد رجايي، رنگي اسطوره‌اي گرفت.

واحد ارتباطات - رجائي کسي را تعيين کرده بود تا هر روز به وي يادآور شود: فرزند مرحوم عبدالصمد و اهل قزوين است و پيش از خدمت در نيروي هوايي و تحصيل در دانشگاه و تدريس و مديريت در بهترين آموزشگاه‌هاي تهران در دهۀ چهل شمسي، دوران نوجواني‌اش را با دستفروشي به سر آورده است.

1400/6/7

image
فرزند ارشد شهيد رجايي:

پدرم مظهر صبر و استقامت و مردانگي بود.

واحد ارتباطات - جميله رجايي وقتي ميخواهد پدر را در يک جمله معرفي کند. مي گويد: پدرم مظهر صبر و استقامت و مردانگي بود.

1400/6/7

image
به کوشش گروه مجلات شاهد

نسخه الکترونيکي «اسوه تقوا و ساده‌زيستي» منتشر شد

واحد ارتباطات - نسخه الکترونيکي «اسوه تقوا و ساده‌زيستي»؛ يادمان شهيد رجايي که يک‌صدوسي و يکمين شماره ماهنامه شاهد ياران است، هم‌زمان با هفته دولت در قالب الکترونيکي منتشر شد.

1400/6/7

image
در آستانه سالروز شهادت شهيد «محمدعلي رجايي»،

ويژه‌نامه الکترونيکي «رئيس‌جمهور شهيد» منتشر شد

واحد ارتباطات - همزمان با هفته دولت و در آستانه سالروز شهادت شهيد محمدعلي رجايي، ويژه‌نامه الکترونيکي اين شهيد گرانقدر با عنوان «رئيس‌جمهور شهيد» توسط پايگاه اطلاع‌رساني نويد شاهد قزوين منتشر شد.

1400/6/7

image
در پي رحلت اولين استادار قزوين،

سيد حسن خميني، درگذشت سيد علي نکويي زهرايي را تسليت گفت

واحد ارتباطات - حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن خميني در پيامي درگذشت سيد علي نکويي، اولين استاندار قزوين را تسليت گفت.

1400/1/17

image

مراسم تشييع و گراميداشت مرحوم سيد علي نکويي اعلام شد

واحد ارتباطات - مراسم تشييع گراميداشت مرحوم سيد علي نکويي از ساعت 10 صبح سه شنبه 17 فروردين ماه در باغ رضوان اصفهان و برنامه گرا مي داشت روز چهارشنبه 18 فروردين از ساعت 20 به صورت مجازي از صفحه اينستاگرام شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان اصفهان برگزار مي شود.

1400/1/17

image
در پي رحلت سيد علي نکويي زهرايي،

استاندار قزوين درگذشت اولين استاندار قزوين را تسليت گفت

واحد ارتباطات - مرحوم نکويي زهرايي از نيروهاي کاردان، مخلص و متعهد انقلاب اسلامي و نظام بودند که از اوايل انقلاب دل در گرو خدمت به کشور بسته و در عرصه‌هاي مختلف منشا خدمات ارزنده و ماندگاري شدند.

1400/1/16

image
پيام معاون اول رييس جمهوري:

در گذشت مدير خدوم مرحوم جناب آقاي نکويي زهرايي، موجب تاسف و تاثر گرديد

واحد ارتباطات - مصيبت فقدان اين مدير متدين، انقلابي، پرتلاش و خدمتگزار را به خانواده محترم و ساير بستگان داغدار صميمانه تسليت مي گويم

1400/1/16

image
صبح امروز و براثر بيماري سرطان

سيدعلي نکويي زهرايي اولين استاندار قزوين دارفاني را وداع گفت

واحد ارتباطات - مرحوم نکويي زهرايي از نيروهاي کاردان، مخلص و متعهد انقلاب اسلامي و نظام و يکي از موسسين بنياد فرهنگي شهيد رجايي بود.

1400/1/16

image

براي انجام وظيفه آمدم و شما نبوديد!

واحد ارتباطات - امروز همزمان با تاسوعاي حسيني، سالروز شهادت محمدعلي رجايي است. هماني که مي گويد: «شما اگر مي‌خواهيد به من خدمتي کنيد گهگاهي به يادم بياوريد که من همان محمدعلي رجايي فرزند عبدالصمد، اهل قزوينم که قبلاً دوره‌گردي مي‌کردم و در آغاز نوجواني قابلمه و باديه‌فروش بودم... و هر گاه ديديد که در من تغييراتي به وجود آمده و ممکن است خودم را فراموش کرده باشم، همان مشخصات را در کنار گوشم زمزمه کنيد. اين تذکر و ياد آوري براي من از خيلي چيزها ارزنده‌تر است.»

1399/6/14

image
جميله رجايي:

پدرم مظهر صبر و استقامت و مردانگي بود[

واحد ارتباطات - دختر شهيد رجايي مي گويد: وضع مالي خانواده پس از رياست جمهوري پدر هيچ تغييري نکرد. يادم هست به پدرم مي گفتيم ماشين بخريم. پدرم مي گفت: همه اين ماشين هاي داخل خيابان، مال ماست. نه اينکه نمي توانستيم بخريم، بلکه پدرم نمي خواستند. مي گفت: آدم اين پول را به ديگران کمک کند، ثوابش بيشتر است.

1398/6/7

image

اينفوگرافيک شهيد رجايي منتشر شد

واحد ارتباطات - همزمان با سي و هشتمين سالروز عروج مظلومانه ي رييس جمهور ايران اسلامي، اينفوگرافيک معلم شهيد محمدعلي رجايي در قزوين منتشر شد.

1398/6/7

image

کتابي که «بوي رجايي مي دهد»

واحد ارتباطات - همسر شهيد محمدعلي رجايي به جوانان توصيه کرد براي شناخت شهيد رجايي کتابي را مطالعه کنند که حدود 35 سال پيش توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران درباره شهيد رجايي منتشر شده است.پيشنهاد مطالعه کتاب همسر شهيد رجايي در هفته دولت/ کتابي که «بوي رجايي مي دهد»

1398/6/7


صفحه: 1 از 3

ما را دنبال کنید در