واحد: ارتباطات | تعداد بازدید: 688 | تاریخ ارسال خبر: 1400/6/7
به کوشش گروه مجلات شاهد
نسخه الکترونيکي «اسوه تقوا و ساده‌زيستي» منتشر شد

نسخه الکترونيکي «اسوه تقوا و ساده‌زيستي»؛ يادمان شهيد رجايي که يک‌صدوسي و يکمين شماره ماهنامه شاهد ياران است، هم‌زمان با هفته دولت در قالب الکترونيکي منتشر شد.

يکصد و سي و يکمين شماره ماهنامه فرهنگي تاريخي «شاهد ياران» که به يادمان شهيد محمدعلي رجايي اختصاص دارد؛ به همت گروه مجلات شاهد بنياد شهيد و امور ايثارگران در قالب الکترونيکي منتشر شد.

اين شماره با عنوان «اسوه تقوا و ساده زيستي» گفتارهايي از آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، بهزاد نبوي، مرتضي الويري، جميله رجايي، کاظم ناييني، سيد کاظم اکرمي، احمد توکلي، علي‌رضا شجاعي زند، غلامعلي رجايي، محمد صادق نوروزي، قاسم تبريزي، محمد انساني و مرتضي مخملباف را در بر دارد.

در بخشي از مطلبي با عنوان «از دستفروشي تا رياست جمهوري» مي‌خوانيم: «زندگي فردي شهيد محمدعلي رجايي با توجه به فراز و فرودهايي که داشته و موجب شده تا وي در نهايت به رياست جمهوري اسلامي ايران نايل آيد، نشانگر تلاش و اراده خستگي‌ناپذير اوست. فراز و فرود اين زندگي پربار که از دستفروشي و گذران در سختي و تنگدستي تا عالي‌ترين مقام اجرايي کشور را در خود جاي داده، مردي خستگي‌ناپذير را به ما معرفي مي‌کند که در تمام مراحل زندگي با تمسک به ايمان راسخ و مقاومت در برابر مشکلات، بر آ نها چيره شده و از مشکلات و مصائب به عنوان فرصت‌هايي براي ساختن شخصيت و روح خود بهره برده است...»

مبارزات و مديريت، گفت و گو با خانواده شهيد، گفت‌و‌گو با همراهان شهيد و  گزارش‌واره‌اي از موزه شهيد رجايي، گفت و شنود اختصاصي و مشروح شاهد ياران يا آيت الله هاشمي رفسنجاني، شهيد رجايي در قامت يک پدر در گفتگو با جميله رجايي، شهيد رجايي با عنوان يک همرزم و همکار در گفت و گو با بهزاد نبوي، شهيد رجايي در مجلس اول و عملکرد اين مجلس در گفت و گو با مرتضي الويري و چالش هاي انتخاب کابينه شهيد رجايي به عنوان نخست وزير در گفت و گو با احمد توکلي برخي سرفصل‌هاي اصلي اين يادمان هستند.

يادمان شهيد رجايي از نشريه شاهد ياران به کوشش گروه مجلات شاهد با صاحب امتيازي بنياد شهيد و امور ايثارگران  منتشر شده است.

علاقمندان براي تهيه نسخه الکترونيکي «اسوه تقوا و ساده زيستي» اينجا را کليک کنند.

ما را دنبال کنید در